תפריט צרו קשר
youtube facebook instagram whatsapp
תמונה ראשית

ניקוי וחיטוי מזגנים

אנשים רבים אינם מודעים לכך, ניקוי וחיטוי מזגנים הוא אחת מפעולות התחזוקה החשובות ביותר שיש לבצע במזגן. רוב האנשים נזכרים להזמין את טכנאי המזגנים רק כאשר ישנן תקלות טכניות במזגן והוא אינו עובד או שאינו עובד בצורה תקינה. את הלכלוך הנמצא בתוך המזגן אינכם יכולים לראות, אך הוא פוגע בפעולת המזגן ובסופו של דבר גורם לתקלות. ולא רק תקלות, אלא גם נזק בריאותי!

המשקעים המצטברים בתוך המזגן אינם כוללים אך ורק אבק אלא גם בקטריות, וירוסים ופטריות עובש. אלו עשויים להיראות כשכבה שחורה של לכלוך. תנאי הלחות השוררים בתוך המזגן, יחדיו עם תנאי החשכה מאיצים את התפתחות של עובשים ומזהמים שונים. אינכם רואים זאת, אך כאשר אתם מפעילים את המזגן, אלו מתפזרים בחלל החדר וחודרים אל מערכת הנשימה של השוהים בחדר.  ניקוי וחיטוי מזגנים הוא הדרך להילחם בהתפתחות המזהמים הללו ויש לעשות זאת באופן תקופתי.

אחת הסכנות הבריאותיות היא העובשים, אלו גורמים לבעיות בריאותיות רבות ובמקרים רבים בני המשפחה אינם מודעים לכך שמקור הבעיה הוא המזגן. התופעות השכיחות הן גירוי עיניים, תופעות חולשה ועייפות ותגובות אלרגיות. אך זהו רק קצה הקרחון. הם עשויים לגרום גם לבעיות שמיעה, מחלות ריאות חשוכות מרפא, מחלות כבד, פגיעה במערכת העצבים ואף מוות. אוכלוסיות מסוימות כמו ילדים וקשישים נמצאים בקבוצות סיכון והם רגישים יותר למחלות אלו.

אין די בניקוי הפילטר! אתם בוודאי יודעים שיש לנקות את הפילטר באופן תקופתי, וזוהי גם פעולה ומהירה שכל אחד יכול לעשות בעצמו. חשוב לנקות את הפילטר, אך אין די בניקוי הפילטר על מנת להסיר את הסכנה. אותם המזהמים נמצאים בחלקים הפנימיים של המזגן והם ימשיכו להתקיים גם לאחר שתנקו את הפילטר. חשוב לבצע ניקוי תקופתי המגיע אל כל החלקים הפנימיים והנקודות בהן מצטברים משקעי הלכלוך בתוך המזגן. אם המזגן שלכם מפיץ ריח רע, זוהי נורה אדומה ויש לבצע חיטוי בהקדם.

חיטוי מזגן

אין מדובר אך ורק בניקיון בסיסי של הוצאת האבק, יש לבצע חיטוי מזגן. הדרך המומלצת לעשות זאת היא באמצעות שירות ניקוי מזגנים, זאת מכיוון שהעבודה דורשת את הסרת כיסוי המזגן וגישה אל החלקים הפנימיים. בתוך המזגן ישנן מערכות אלקטרוניות עדינות ויש לדעת כיצד לבצע חיטוי מזגן וניקיון מבלי לסכן את המערכות האלקטרוניות ומבלי לסכן את עצמכם.  ובהזדמנות זו נזכיר שלפני כל התעסקות במזגן יש לנתקו מהחשמל!

חיטוי מזגן יש לעשות בעזרת מים וסבון נוזלי, כמו סבון כלים. ניתן גם להשתמש בחומץ 5% שהוא פתרון זול ויעיל לחיסול פטריות ועובשים. ישנם גם מוצרים ייעודיים לחיטוי מזגן כמו קצף לניקוי מזגנים אשר יכול להתאים לניקוי צלעות הקירור.

הקפידו על חיטוי מזגן, ובמידת הצורך היעזרו בשירות מקצועי. אל תמתינו לשיעולים, אלרגיות ומחלות - הקדימו תרופה למכה.

חשוב לדעתחשוב לדעת
חשוב דעת תוכן
ניקיון מערכות מיזוג האוויר מתבצעות על ידי טכנאים מומחים, בעלי וותק וידע נצבר בכל חלקי המערכת ומרכיביה
התקשרוהתקשרוווצאפשלחו הודעה
למעלה