תפריט צרו קשר
facebook instagram whatsapp
תמונה ראשית

מזגן מטפטף מים

סובלים ממזגן המטפטף מים בתוך הבית? אנשים רבים פונים אלינו ומתלוננים על מזגן מטפטף מים ומחפשים פתרון. כאשר המזגן מטפטף מים, המים חודרים אל תוך הבית וגורמים לבעיות של רטיבות על הקירות ובוודאי שנרצה למנוע את זה. חשוב לזכור כי כאשר מזגן מטפטף מים, זהו רק סימפטום של הבעיה האמתית. הפתרון היעיל ביותר הוא כמובן פניה אל טכנאי מזגנים שיבדקו את הנושא ויפתור את הבעיה, אך אולי זה משהו שתוכלו לפתור בעצמכם.

צרו קשר

קודם כל בואו ננסה להבין למה מזגן מטפטף מים, יכולות להיות לכל מספר סיבות, ועם חלקן תוכלו להתמודד בעצמכם.

הסיבה הראשונה היא סתימה בצינור הניקוז של המזגן. לכל מזגן ישנו צינור ניקוז חיצוני המוציא את המים המתעבים במזגן. כאשר הצינור סתום למים אין מאיפה לצאת, וכך הם מוצאים את דרכים אל תוך הבית. חפשו אחר הצינור, יתכן שהוא פשוט מקופל וזו הסיבה שהמים לא יכולים לצאת. אך יתכן גם שישנם משקעים החוסמים אותו. טכנאי מזגנים נוהגים לינוק בחוזקה את קצה הצינור על מנת לשחרר את הסתימה. נכון קצת מגעיל, אם לא בא לכם לעשות זאת אתם יודעים אל מי לפנות…

סיבה שנייה יכולה להיות לכלוך שהצטבר בתוך המזגן. כאשר סוללת המאייד מלוכלכת היא אינה מתפקדת טוב. היא תקפא כאשר תפעילו את המזגן ותגרום לנזילת מים; במקרה זה יש צורך בניקוי מזגן פנימי.

סיבה שלישית יכולה להיות בעיה בתעלת הניקוז / אמבטיית הניקוז. זוהי יכולה להיות סתימה בפתח הניקוז או סדק בתעלת הניקוז.

והסיבה האחרונה למזגן מטפטף מים היא מחסור בגז, דבר הגורם להצטברות קרח על המאייד ונזילות של מים.

טיפטוף מים מהמזגן

טיפטוף מים מהמזגן הוא בעיה שעלולה להתרחש לאורך זמן, כתוצאה מבלאי של המזגן, דליפות גז או סתימות שנגרמות מלכלוך. אם המזגן שלכם חדש ומיד ישנה נזילת מים, כנראה מדובר בבעיה בהתקנה, כמו למשל צינור ניקוז שאינו מחובר או שהונח בצורה לא טובה.

אם יש לכם בעיה של טיפטוף מים מהמזגן, נסו קודם כל לבדוק את מצב צינור הניקוז, הקפידו לנקות את הפילטרים של המזגן ואת הרווח שבין היחידה החיצונית לבין הקיר.  אם עדיין ישנו טיפטוף מים מהמזגן, מומלץ להזמין טכנאי מזגנים. כמובן תוכלו לעשות זאת בעזרת הטכנאים המוסמכים של AC clean air. טכנאיי המזגים ידעו לאתר במהירות את הבעיה ולהעניק לה פתרון, וגם לסייע לכם בניקוי המזגן.

שימו לב כי ישנם גם מקרים בהם ישנה התעבות של מים על היחידה החיצונית. תופעה זו יכולה להתרחש בחורף כאשר אתם משתמשים במים לצורך חימום. הטמפרטורה בחוץ קרה ואילו היחידה החיצונית מתחממת בעת פעולת המזגן, דבר המביא להיווצרות אדים והתעבותם לטיפות מים. זהו דבר טבעי ואינו מהווה בעיה מכיוון שזה מתרחש בחוץ.

 

 

ווצאפ למעלה
התקשרו