תפריט צרו קשר
facebook instagram whatsapp
תמונה ראשית

ריח רע מהמזגן

אחד הדברים הכי לא נעימים הוא ריח רע מהמזגן. מגיע יום קיץ חם, אתם סוגרים את כל החלונות ומפעילים את המזגן ורוצים ליהנות מטמפרטורות נעימות בבית. אבל אז אתם מגלים שמשב האוויר הנעים הוא לא כל כך נעים ומלווה בריח רע מהמזגן. אז מדוע מזגן מוציא ריח רע ומה ניתן לעשות כאשר יש מזגן מסריח?

טיפול בתקלות ריח רע

ריח רע מהמזגן הוא אינו דבר תקין ויש לפעול על מנת לפתור את הבעיה. מזגן מסריח הוא לא דבר נעים, אך חשוב להבין שהבעיה היא הרבה יותר מבעית ריח. כאשר מזגן מוציא ריח רע זהו רק סימפטום של הבעיה האמתית - הצטברות לכלוך ועובש בתוך המזגן. ישנם אנשים המנסים להתמודד עם הבעיה באמצעות טבליות ריח המפיצות ריח נעים. אין שום דבר רע בטבליות הריח, הן בהחלט יכולות להפיץ אווירה נעימה, אך זהו אינו פתרון לבעיה. השימוש בטבליות ריח הוא כמו שימוש בבשמים במקום מקלחת.

לאורך זמן מצטבר לכלוך רב בפילטר של המזגן ובחלקיו הפנימיים. הלכלוך מורכב מאבק וכל חלקיק אשר היה באוויר. בתוך סביבת המזגן אותו הלכלוך הופך לסביבה העשירה באורגניזמים ביולוגיים הכוללים בקטריות, עובשים ופטריות. הם עשויים להיראות כשכבת לכלוך שחורה, אך היא מלאה בחיים. התהליכים הביולוגיים המתרחשים בשכבות הלכלוך יוצרים את מפגע הריח ואז בעת ההפעלה המזגן מוציא ריח רע.

קרא עוד :

בקלות ניתן להרגיש ריח רע מהמזגן, זהו ריח טחוב ולא נעים. אך מה שאינכם יכולים לראות זה את מגוון המזהמים הביולוגיים הנפלטים מהמזגן. כל אותן בקטריות ועובשים מתפשטים לחלל החדר וחודרים לעיניים, לאוזניים ולמערכת הנשימה. ואלו עלולים לחולל גירויים שונים, תחושת עייפות ומחלות קשות הכוללות מחלות נשימה, מחלות הפוגעות במערכת העצבים ועוד.

כאשר ישנו ריח רע מהמזגן יש לנקות ולחטא את המזגן. ניקוי המזגן כולל את ניקוי הפילטר וגם את החלקים הפנימיים. החלק המאתגר של הניקוי הוא ניקוי החלק הפנימי. יש לעשות זאת בזהירות וביסודיות ובדרך כלל מוטב להזמין טכנאי שיעשה זאת עבורכם. כך גם תפתרו את בעיית הריח וגם תשמרו על הבריאות שלכם. נזכיר גם שהצטברות הלכלוך וסתימת הפילטר גורמים לפעולה מאומצת של המזגן ובלאי מואץ.

ישנם גם מקרים בהם המזגן מסריח ומוציא ריח של ביוב. מצבים שכאלו מתרחשים כאשר מערכת הניקוז של המזגן מחוברת למערכת הביוב. על מנת למנוע את הבעיה יש להשתמש בסיפון. התקנת הסיפון נעשית כבר בעת התקנת המזגן וחיבורו אל מערכת הביוב, אך יתכן כי הסיפון התבלה והתפורר ואינו מבצע את עבודתו. במקרה שכזה יש לבצע החלפת סיפון.

כל מקרה של ריח רע מהמזגן דורש טיפול. טכנאיי מזגנים מיומנים במציאת מקור הבעיה והענקת הטיפול הנכון. כמו כן חשוב להימנע מראש ממצבים אלו, זאת באמצעות תחזוקה מונעת. יש להקפיד לבצע ניקוי תקופתי של המסנן וחלקי המזגן הפנימיים.

למעלה
ווצאפ התקשרו