תפריט צרו קשר
youtube facebook instagram whatsapp
תמונה ראשית

ניקוי מזגן עילי

ניקוי מזגן עיליים - מתי צריך לבצע פעולה זו, ולמי פונים בנושא?

בבתים רבים, משרדים ועסקים ישנן מזגן עילי. זהו המזגן שבו ישנה יחידה חיצונית בה נמצא מדחס המזגן ויחידת שליטה פנימית הפולטת את האוויר הקר (או החם כאשר משתמשים במזגן לצורך חימום).

בזכות מזגן עילי ניתן ליהנות מפתרון יעיל, חסכוני ושקט לצורך קירור הבית בקיץ או חימום הבית בחורף. 

על מנת ליהנות מהמזגן לאורך זמן חשוב לבצע פעולות תחזוקה הכוללות ניקוי מזגן עילי.

>> קראו על אופן ביצוע העבודה >>

לאורך זמן המזגן שואב חלקיקים שונים מהאוויר. חלקם מצטברים על גבי הפילטר, אך רבים מהם חודרים גם אל תוך החלקים הפנימיים של המזגן וגורמים לסתימות. ומכאן הדרך קצרה לנזילות מים, ובעיות נוספות.

החלק הראשון שנסתם הוא הפילטר של המזגן. זהו הסינון הראשוני המונע מרוב החלקיקים הגדולים לחדור אל תוך המזגן.

במהרה הוא נסתם באבק וכתוצאה מכך המזגן מתאמץ יותר. כאשר הפילטר מלוכלך מדחס המזגן עובד בצורה מאומצת והדבר גורם לבלאי מואץ.

לכן חשוב לנקות את הפילטר. אך זוהי רק תחילתה של הבעיה; הפילטר אינו מונע מכל הלכלוך לחדור אל תוך המזגן ולכן ניקוי מזגן עילי דורש גם ניקוי החלקים הפנימיים.

מה הסיבה שצריך לבצע ניקוי מזגן עיליים?

האבק המצטבר בתוך המזגן מהווה סביבת גידול אידאלית עבור עובדים ובקטריות. שם הם מוצאים תנאי חשכה ולחות ואלו הם התנאים בהם הם משגשגים.

אינכם יכולים לראות זאת מבחוץ, אך בתוך המזגן מתפתחת שכבה שחורה ומזוהמת. בתוך שכבה זו ישנם וירוסים, בקטריות ופטריות עובש - כולם מחוללי מחלות מסוכנות הפוגעות בבריאותכם.

בעת הפעלת המזגן כל אלו חוזרים אל חלל החדר. כתוצאה מכך אתם עשויים לחוות תחושות של עייפות, גירוי בעיניים ותופעות אלרגיות, אך גם מחלות נשימה חמורות ומחלות הפוגעות במערכת העצבים.

ניקוי מזגן עילי יסייע לכם לשמור על הבריאות.

שטיפת מזגן עילי

שטיפת מזגן עילי מורכבת משלושה שלבים:

  1. ניקוי חיצוני של המזגן - ניקוי באמצעות מטלית של כל חלקי המזגן החיצוניים, בדגש על יציאות האוויר.
  2. שטיפת הפילטר - הפילטר הוא שכבת ההגנה הראשונה ועלייה נמצא עיקר האבק. יש להסיר אותו ולשטוף באמצעות זרם מים ומברשת. פעולה זו לוקחת כעשר דקות, לא כולל זמן הייבוש.
  3. שטיפת מזגן עילי פנימית - זהו החלק הבעייתי יותר ורבים מעדיפים לפנות לשירות ניקוי מזגנים. יש לנתק את המזגן מהחשמל, להסיר את כיסוי המזגן ולנקות את כל החללים הפנימיים ולבצע חיטוי. קחו בחשבון כי חלקם קשים לגישה. בנוסף יש לנקוט במשנה זהירות בגלל החלקים האלקטרוניים העדינים של המזגן.

מומלץ לבצע שטיפת מזגן עילי הכוללת גם את ניקוי הפילטר וגם את ניקוי החלקים הפנימיים לפחות פעם בחצי שנה, גם אם אינכם מרבים להשתמש במזגן.

אם אינכם יודעים כיצד לנקות את החלקים הפנימיים בצורה אפקטיבית או חוששים לגרום נזק למזגן, תוכלו להיעזר בשירות ניקוי מזגנים. כך תוכלו גם לשמור על בריאותכם וגם להאריך את חיי המזגן.

חשוב לדעתחשוב לדעת
חשוב דעת תוכן
ניקיון מערכות מיזוג האוויר מתבצעות על ידי טכנאים מומחים, בעלי וותק וידע נצבר בכל חלקי המערכת ומרכיביה
התקשרוהתקשרוווצאפשלחו הודעה
למעלה