תפריט צרו קשר
youtube facebook instagram whatsapp
תמונה ראשית

ניקוי מזגן בקיטור

לפני שנדבר על ניקוי מזגן בקיטור, בואו נסביר מהי החשיבות של ניקוי המזגן.

על מנת ליהנות ממזגן תקין המקרר בימי הקיץ ומחמם בימי החורף, חשוב לשמור על תחזוקת המזגן. תחזוקת המזגן הבסיסית ביותר היא ניקוי המזגן. הלכלוך המצטבר במזגן מפריע לתפקודו התקין ופוגע ביעילותו. במקרים רבים בהם המזגן אינו מקרר, ניקוי המזגן פותר את הבעיה. אך כמובן שלא בכל מקרה, יתכן כי קיימת תקלה.

כאשר אנו מדברים על ניקוי המזגן, אנו מדברים על ניקוי פנימי וניקוי חיצוני.

ניקוי חיצוני של מזגן אינו דורש ניקוי מזגן בקיטור; מדובר בפעולה פשוטה למדי אותה כל אחד יכול לעשות בעצמו. מייד גם נסביר כיצד לעשות זאת. ניקוי פנימי של המזגן, גם הוא אינו מחייב שימוש בקיטור, אך הוא מורכב יותר בגלל חלקי המזגן העדינים והקושי להגיע אל כל המקומות. כאשר מדובר בניקוי פנימי למזגן מוטב להשאיר זאת לטכנאי המזגנים של AC clean air.

ניקוי חיצוני של מזגן

ניקוי חיצוני של מזגן הוא למעשה ניקוי של הפילטרים. לצורך הניקוי יש להוציא אותם מהמקום. הפעולה פשוטה, הפילטרים בנויים בצורה המאפשרת שליפה מהירה. תוכלו לעשות ניקוי מזגן בקיטור, אך גם אם יש לכם מכונת קיטור, יתכן כי שטיפה בלחץ מים תהיה יותר אפקטיבית. לאחר השטיפה יש להמתין לייבוש המסננים ואז ניתן להחזיר אותם למקומם. בנוסף כדאי לנקות את כל מעטפת המזגן באמצעות מטלית.

image

צרו קשר

ניקוי פנימי של מזגן

ניקוי מזגן בקיטור יכול לעזור לצורך ניקוי פנימי של המזגן. הקיטור יכול לחדור למקומות בהם קשה להגיע. הוא פועל בלחץ רב ויכול להסיר לכלוך עקשן. גם החום של הקיטור יכול לסייע לחיטוי של בקטריות ועובשים המתפתחים בתוך המזגן.

אם החלטתם לבצע ניקוי מזגן בקיטור בכוחות עצמכם, דבר ראשון יש לנתק אותו מהחשמל. לא מספיק לכבות את המזגן, חייבים לנתק מהחשמל.

לאחר מכן יש לפרק את כל מעטפת הפלסטיק החיצונית, אותם תוכלו בקלות לשטוף במים. הסכנה הגדולה היא הרכיבים האלקטרוניים ועליכם לכסות אותם היטב על מנת שלא תחדור אליהם רטיבות. לאחר מכן נקו היטב בעזרת הקיטור את הסוללה וכל חלקי המזגן הפנימיים. שימו לב כי יש לנקות החוצה את הזוהמה היוצאת, לצורך כך כדאי לפרק את תעלת הניקוז. אינכם רוצים כי הזוהמה הרבה תישטף אל תוך צינור המזגן, דבר שעלול לגרום לסתימה.

לאחר שסיימתם, חשוב לאפשר למזגן להתייבש לפני שמרכיבים את כל כיסויי הפלסטיק ומפעילים את המזגן.

אם אינכם מצליחים להוציא את כל הזוהמה תוכלו לעשות זאת באמצעות התזת קצף ייעודי לניקוי מזגנים, או שימוש בחומץ 5%.

ניקוי מזגן בקיטור יאפשר לכם למנוע ריחות רעים, וגם למנוע את הפצת נבגי העובש המסוכנים לתוך הבית. וכמובן הוא ישפר את פעילות המזגן ויבטיח כי תוכלו ליהנות ממנו לאורך זמן.

חשוב לדעתחשוב לדעת
חשוב דעת תוכן
ניקיון מערכות מיזוג האוויר מתבצעות על ידי טכנאים מומחים, בעלי וותק וידע נצבר בכל חלקי המערכת ומרכיביה
התקשרוהתקשרוווצאפשלחו הודעה
למעלה