תפריט צרו קשר
youtube facebook instagram whatsapp
תמונה ראשית

נזילת מים מהמזגן

במהלך פעולת הקירור של המזגן הלחות שבאוויר מתעבה והופכת לטיפות מים, עד כאן הכל בסדר. אם ההתקנה בוצעה בצורה הנכונה ואין שום תקלות וסתימות, המים מתנקזים דרך פתח הניקוז והולכים אל המקום שאליו הם אמורים ללכת. לפעמים הניקוז הוא ישירות למערכת הביוב ולפעמים הניקוז נעשה למקום פתוח כמו החצר.  כך שאם יוצא מהמזגן צינור וממנו מטפטפים מים, סימן שהכול בסדר. הבעיה עם נזילת מים מהמזגן מתחילה כאשר המים מטפטפים ממקומות בלתי צפויים, בתוך הבית או בחוץ.

טיפול בתקלת נזילת מים מהמזגן

נזילה במזגן היא אינה דבר תקין; היא מעידה על בעיה במזגן ובפני עצמה גורמת לבעיות נוספות כמו הופעת סימני עובש על הקירות. ישנו גם סיכוי לגדול שהנזילה מהמזגן מלווה בבעיות אחרות בתפקוד המזגן והנזילה היא רק סימפטום.

במשך זמן עלולות להופיע בעיות הגורמות לנזילת מים, אך במידה ומדובר בהתקנה חדשה ומייד ישנה נזילת מים זהו סימן לבעיה בהתקנה. במידה והבעיה הופיעה לאחר תקופה של שימוש במזגן, סביר להניח כי מדובר בסתימה. בעיות שכאלו ניתן לפתור באמצעות תחזוקה ובעיקר ניקיון של המזגן. שתי הסיבות השכיחות לנזילה במזגן הן סדקים באמבטיית הניקוז (תוצאה של בלאי טבעי), או סתימה בצינור הניקוז.

מדוע הצינור נסתם?

מכיוון שבמקרים רבים צינור הניקוז הולך לאדמת הגינה, כדאי לוודא שהוא לא כוסה באדמה. כדאי גם לבדוק שהצינור לא מקופל בצורה החוסמת אותו. אך צינור יכול להיסתם באופן טבעי כתוצאה מהלכלוך החודר אל תוך המזגן. זוהי עוד סיבה מדוע חשוב להקפיד על ניקוי תקופתי של הפילטרים ופנים המזגן.

כאשר המזגן עובד הוא שואב מהאוויר חלקיקי אבק. החלקיקים הגדולים מצטברים על הפילטר, אך חלקיקים קטנים חודרים אל תוך המזגן. שם בהינתן תנאי הלחות והחשכה מתפתחות פטריות עובש היוצרות משקעים. זהו מקור לבעיות רבות, הכוללות גם בעיות בריאותיות. אך מבחינה טכנית אלו גם עלולים לסתום את צינור הניקוז. במידה וזו הסיבה לנזילת מים מהמזגן, ניתן בקלות לנקות את הצינור - תוכלו לנסות לנער אותו או לנשוף לתוכו אוויר בחוזקה.

שימו לב שגם אם זה פתר את הבעיה של נזילה במזגן, עדיין המלאכה לא הסתיימה. זהו סימן שפנים המזגן מלוכלך, דבר שיכול לגרום לבעיות רבות בתפקוד המזגן ולא רק נזילת מים מהמזגן. חשוב מאוד לבצע ניקוי יסודי של המזגן, ניתן לעשות זאת בעצמכם או להזמין שירות ניקוי מזגנים. יש לנקות את המסננים של המזגן, את זה תוכלו לעשות בקלות באמבטיה או בחצר. אך החלק המורכב יותר הוא ניקוי וחיטוי המזגן מבפנים, לצורך עבודה זו מומלץ להזמין שירות של ניקוי מזגנים.

תחזוקה נכונה של המזגן, באמצעות ניקוי תקופתי, תסייע למנוע נזילות מים ובעיות טכניות שונות בפעולת המזגן. הניקיון יאריך את חיי המזגן ויאפשר לו לתפקד ביעילות ובחיסכון אנרגטי.

חשוב לדעתחשוב לדעת
חשוב דעת תוכן
ניקיון מערכות מיזוג האוויר מתבצעות על ידי טכנאים מומחים, בעלי וותק וידע נצבר בכל חלקי המערכת ומרכיביה
התקשרוהתקשרוווצאפשלחו הודעה
למעלה