תפריט צרו קשר
youtube facebook instagram whatsapp
תמונה ראשית

מזגן מוציא אוויר חלש

המזגן מספק לנו הנאה רבה, או להגדרת רבים הוא הופך את החיים לנסבלים בימי החום של הקיץ או בימי הקור של החורף אבל כמובן שלפעמים אנו מתמודדים עם תקלות שונות במזגן. אחת התקלות היא כאשר מזגן מוציא אוויר חלש; כלומר זרם האוויר היוצא ממנו חלש ואינו מצליח לקרר או לחמם את החדר.

כמובן שזהו מצב מתסכל המפריע לכם ליהנות מהמזגן. אז האם צריך להזמין טכנאי מזגנים או אולי ניתן לפתור את הבעיה לבד? התשובה הקצרה היא שסביר להניח כי תצטרכו להזמין טכנאי מזגנים, אך בכל זאת אפשר לנסות לנקות את הפילטרים לפני שמזמינים את הטכנאי; במקרים מסוימים זה יכול לעזור.

אז למה יוצא אוויר חלש ואיך זה קשור לאוויר שאנחנו נושמים?

כידוע אוויר זורם חופשי כאשר אין שום דבר שמעכב בעדו לצאת. בהנחה ולא מדובר בתקלת חומרה (חלקים במזגן) שכן אם החומרה תקולה סביר להניח שלא ייצא שום אוויר מהמזגן. אז נשארנו עם חסימת דרכי יציאה של האוויר. האוויר עובר מבעד לתעלות דרך מסנני האוויר (פילטרים) ויוצא דרך תריסי המזגן (היחידה הקדמית). במידה והפילטרים מכוסים בשכבת אבק הדבר חוסם את יציאת האוויר כמו שצריך והאוויר שכן מצליח להימלט הוא מועט ויותר קריטי מכך הוא מלא באבק וזיהום ואת האוויר הזה אתם נושמים. דבר נוסף שמעכב היא התפתחות של עובש ומיקרואורגניזם ביחידה הפנימית של המזגן. וזה אפילו יותר מסוכן, לנשום אוויר עם זיהום פטריאתי מסוכן לבריאות ועלול לפתח מחלות ריאה שונות. 

אנו בac clean air חלוצי תחום ניקוי וחיטוי מזגנים לקבלת אוויר נקי ומחוטא בריא לנשימה. 

image

צרו קשר

יכולות להיות סיבות שונות לכך שמזגן מוציא אוויר חלש, אך הדבר הראשון שעליכם לבדוק זה את הפילטרים של המזגן; פשוט יותר הגיוני ללכת מהקל אל הכבד.

יתכן כי הפילטרים התמלאו באבק והם מפריעים לזרימת האוויר השוטפת. במידה וזו הבעיה הפתרון הוא קל ופשוט, כל מה שצריך זה להוציא את הפילטרים ולשטוף אותם תחת זרם מים. וכאשר הם יבשים ניתן להחזיר אותם למקום.

אם הפילטרים נקיים ועדיין הבעיה קיימת, סביר להניח כי מדובר בבעיה הקשורה למאיץ המזגן. זהו מפוח הנמצא בחלק הפנימי של המזגן והוא זה המוציא את האוויר אל החדר. יתכן כי המאיץ אינו עובד בכלל ויתכן כי משהו בתוכו שבור, דבר שבדרך כלל יגרום לרעש חריג וחזק.

כאשר מזגן מוציא אוויר חלש, יתכן גם כי סוללת האיוד מלוכלכת.  למזגן שתי סוללות, חיצונית ופנימית. הסוללה הפנימית היא סוללת האיוד הידועה גם בתור הסוללה הקרה והיא פועלת כאשר המזגן מופעל על קירור. אוויר חם נשאב מתוך חלל החדר וכאשר הוא בא במגע עם הסוללה המכילה גז, החום נספג בסוללת האיוד והאוויר מתקרר ומוזרם בחזרה לחדר. אך בדרך כלל לא רק שזרם האוויר חלש, הוא גם אינו קר מספיק.

יתכן כי צריך להחליף את המאיץ, אך אל תמהרו לעשות זאת לפני שתפנו לטכנאים של AC CLEAN AIR. המאיץ כולל גומיות שעלולות להישחק עם הזמן, לעתים בסך הכל צריך לבצע החלפת גומיות במאיץ או ניקוי של המאיץ.

אז מה עושים כאשר מזגן מוציא אוויר חלש

במידה והמזגן שלכם מוציא אוויר חלש וישנו רעש חריג, מהרו להזמין טכנאי מזגנים. מזגן לא אמור להרעיש וסביר להניח כי מדובר בבעיה במאיץ. במידה ואינו מרעיש, עדיין יתכן כי זו בעיה במאיץ אך תוכלו לנסות לנקות את הפילטרים ולראות אם ישנו שיפור בטרם תזמינו טכנאי מזגנים.

שימו לב כי החלפת המאיץ עולה כמה מאות שקלים, אך לא תמיד משתלם לבצע זאת, לפחות לא במזגנים קטנים של 1 כוח סוס. אם מדובר במזגן חדש, בדקו האם עדיין יש לכם אחריות.

חשוב לדעתחשוב לדעת
חשוב דעת תוכן
ניקיון מערכות מיזוג האוויר מתבצעות על ידי טכנאים מומחים, בעלי וותק וידע נצבר בכל חלקי המערכת ומרכיביה
התקשרוהתקשרוווצאפשלחו הודעה
למעלה