תפריט צרו קשר
youtube facebook instagram whatsapp
תמונה ראשית

מזגן לא מחמם

אם המזגן לא מחמם, לא להיבהל זוהי תקלה נפוצה. חברת AC Clean air מספקת שירותי חיטוי וניקוי למזגנים ובדרך כלל מזגן שלא מחמם זה בעיקר בגלל סתימה. אך לא תמיד.

ראשית נסו לפתור עצמכם :

  • בדקו שהמזגן על מצב חימום (לא קירור ולא איוורור)
  • בדקו שהטמפרטורות נכונות (28-30)

לא הצלחתם? אנחנו לשירותכם.

image

צרו קשר

תקלת מזגן שלא מחמם

אמנם ישראל היא מדינה חמה באופן כללי, אך בכל זאת אנו עוברים לא מעט ימי חורף מקפיאים. למזלנו בבתים רבים אנו נהנים ממזגן, שמאפשר לנו גם ליהנות מטמפרטורה חמימה בימים הקרים, וגם מאפשר לנו לצנן את החודשים הלוהטים של הקיץ.

אך לפעמים, כאשר מגיעים אותם ימים קרים, אנו לוחצים על כפתור השלט ומצפים לחימום הבית - אך מזגן לא מחמם. אם יש תקלה במזגן, בדרך כלל צריך להזמין טכנאי מזגנים מוסמך על מנת לפתור את הבעיה. זוהי הדרך היעילה והבטוחה ביותר לפתור את הבעיה. ובימי החורף בדרך כלל קל להשיג את טכנאי המזגנים בזמינות גבוהה, הם פחות עמוסים מאשר ימי הקיץ.

 אבל רגע אחד, לפני שמזמינים טכנאי מזגנים, אולי כדאי לוודא שהמזגן באמת נמצא על פונקציית החימום. יתכן כי הוא נשאר על קירור מימי החורף או שאולי על פונקציה של אוורור, כלומר יתכן שבלחיצת כפתור תוכלו לפתור בעיה של מזגן לא מחמם. כדאי לבדוק זאת לפני שמזמינים את טכנאי המזגנים שלא לצורך. לעתים אנשים חושבים בטעות שמספיק להעלות את הטמפרטורה במזגן בשביל ליהנות מהחימום, אך זה לא מדויק. צריך שהוא יהיה על מוד חימום. לכן הסתכלו על שלט המזגן ושימו לב שיש ציור קטן של שמש ולא ציור של פתית שלג.

לאחר שבדקתם את זה, ועדיין מזגן לא מחמם או שנראה שעצמתו חלשה מידי, בדקו את הפילטרים של המזגן; אולי הגיע הזמן לנקות אותם. (אפשר לנקות לבד רצוי פעם בשבועיים שלושה, ואפשר להזמין אותנו לחיטוי וניקוי עמוק ואפקטיבי יותר)

למה המזגן לא מחמם

מלבד הסיבות שהזכרנו, יתכנו סיבות אחרות לכך שהמזגן לא מחמם. בדרך כלל הסיבה היא מחסור בגז. אנשים חושבים שהגז נועד אך ורק לפונקציית הקירור, אך הוא משמש את המזגן גם לצורך חימום. תוכלו לנסות להעביר את המזגן לפונקציית קירור ולראות אם הוא מקרר; אם גם אינו מקרר, גדלים הסיכויים שמדובר בבעיה של גז. במקרה שכזה יש להזמין טכנאי מזגנים שימלא את הגז וגם יאתר את מקור הדליפה.

גם בעיה בתרמוסטט יכולה להסביר למה המזגן לא מחמם. התרמוסטט הוא רכיב המזהה את טמפרטורת החדר ושולט על פעולת המזגן בהתאם לטמפרטורה. וכאשר התרמוסטט לא עובד, המזגן עשוי לחשוב שהחדר חם ולכן המזגן לא מחמם את החדר. שימו לב שיש פתרון זמני שיכול לעזור לכם, ניתן לעקוף את התרמוסטט עם בשלט שלכם קיימת פונקציית IFEEL. פונקציה זו שולטת על פעולת המזגן לפי מד הטמפרטורה שנמצא בשלט עצמו, כך שגם אם התרמוסטט במאייד אינו עובד, תוכלו לעקוף אותו.

ואם עדיין הבעיה לא נפתרה, יתכן כי זוהי בעיה במערכת החימום של המזגן. בתוך המזגן ישנו סליל חימום ומשאבת חום, שני רכיבים שונים שכל אחד מהם עשוי להתקלקל. במידה ואינם עובדים המזגן לא מחמם.

לצורך תיקון המזגן אתם מוזמנים להיעזר בטכנאים של AC clean air שיבדקו למה המזגן לא מחמם.

חשוב לדעתחשוב לדעת
חשוב דעת תוכן
ניקיון מערכות מיזוג האוויר מתבצעות על ידי טכנאים מומחים, בעלי וותק וידע נצבר בכל חלקי המערכת ומרכיביה
התקשרוהתקשרוווצאפשלחו הודעה
למעלה