תפריט צרו קשר
facebook instagram whatsapp
תמונה ראשית

ניקוי מזגן מרכזי

מזגן מרכזי הוא מזגן שכיח אותו נמצא בבתים פרטיים, מסעדות ועסקים רבים. בזכות המזגן אנו יכולים ליהנות מאוויר קר ונעים גם בימי הקיץ הלוהטים. ובעונה הקרה אנו יכולים להשתמש בו לצורך חימום. כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ על כפתור השלט ומייד אנו נהנים מהשינוי. אבל בשביל ליהנות מהמזגן חשוב להעניק לו טיפולי תחזוקה הכוללים ניקוי מזגן מיני מרכזי.

המזגן שואב אוויר מהחלל, מקרר אותו (או מחמם) ומחזיר אותו לחדר. בחלל החדר ישנו אבק ומזהמים רבים הנשאבים אל המזגן. לצד האבק הרגיל שבאוויר עלולים להיות גם גזים רעילים כתוצאה מעישון, נבגי פטריות ועובשים, בקטריות ווירוסים. מהסיבות הללו יש למזגן פילטר אשר נועד למנוע את חדירתם אל תוך המזגן. אך פילטר המזגן אינו יכול לתת מענה לעובשים, הבקטריות וכל החלקיקים הזעירים. בסופו של דבר הם חודרים אל תוך החלקים הפנימיים של המזגן. שם הם מתרבים בתנאים אופטימליים, ובסופו של דבר חוזרים אל חלל החדר וגורמים לריח רע, מחלות ואלרגיות. מסיבות אלו חשוב לבצע ניקוי מזגן מרכזי באופן תקופתי - אין להסתפק בניקוי הפילטר, יש לנקות גם את הפילטר וגם את החלקים הפנימיים של המזגן ותעלות הניקוז.

אמנם הדאגה הבריאותית היא בראש סולם העדיפויות, אך הצטברות הלכלוך גם גורמת לסתימות ומשבשת את פעולת המזגן. וזה מוביל לבלאי מואץ, חוסר יעילות וצריכה גבוהה של אנרגיה.

זה מה שיש לכם במזגן אם לא מנקים ומחטים אותו

ניקוי פילטר מזגן מרכזי

ניקוי פילטר מזגן מרכזי הוא אחת הפעולות החשובות שתוכלו בקלות לבצע בעצמכם. אין להסתפק בניקוי הפילטר, אך זהו שלב חשוב ומומלץ לעשות אותו לעתים תכופות. בגלל החשיבות של ניקוי הפילטר המזגן תוכנן בצורה המאפשרת שליפה מהירה וקלה של הפילטר. רצוי שבעת התקנת המזגן הטכנאי יראה ללקוח כיצד לעשות זאת.

לצורך ניקוי פילטר מזגן מרכזי אתם דרושים לזרם מים (תוכלו לעשות זאת במקלחת או בגינה), מברשת לניקוי ומטלית:

  1. בטרם הוצאת הפילטר כדאי לנקות את המזגן מבחוץ באמצעות מטלית. נקו היטב את הלכלוך מפתחי המזגן.
  2. משכו את כיסוי המזגן על מנת להגיע לפילטר. קל מאוד לזהות את הפילטר העשוי רשת צפופה.
  3. שלפו את הפילטר וקחו אותו למקום שבו תוכלו לנקות בעזרת זרם מים.
  4. היעזרו במברשת תוך כדי השימוש בזרם המים על מנת להסיר את הלכלוך.
  5. לאחר שהסתיים הניקוי אין להחזיר את הפילטר, יש להמתין שיתייבש. כמובן שבזמן זה אין להפעיל את המזגן.
  6. לאחר שהתייבש החזירו אותו למקום וסגרו את מכסה המזגן.

ניקוי פילטר מזגן מרכזי הוא פעולה פשוטה ומהירה אותה ניתן לסיים בכעשר דקות, לא כולל זמן הייבוש. ניקוי הפילטר יאפשר למזגן לפעול בצורה יעילה יותר ויפחית את המאמץ על מדחס המזגן. כן תוכלו למקסם את ההנאה שלכם מהמזגן ואת תוחלת החיים של המזגן.

למעלה
ווצאפ התקשרו