תפריט צרו קשר
facebook instagram whatsapp
תמונה ראשית

ניקוי מזגן מעובש

ניקוי מזגן מעובש הוא אחת הפעולות שיש לעשות על מנת לשמור על המזגן ולהבטיח את איכות האוויר שאתם נושמים. אם מופיעים כתמים שחורים על יציאת האוויר של המזגן, זהירות!  זהו לא סתם לכלוך אלא עובש מסוכן. אך עיקר הבעיה נמצא בפילטר ובחלקים הפנימיים של המזגן ומה שאתם רואים זהו רק קצה הקרחון. אולי אינכם רואים את העובש בחלקים הפנימיים אך תוכלו להרגיש את ריח העובש היוצא מהמזגן. עובש הוא בעיה בריאותית גדולה וחשוב מאוד לבצע ניקוי עובש במזגן על מנת להיפטר ממנו.

טיפול בתקלות עובש במזגן

מהיכן מגיע העובש? נבגי העובש נישאים באוויר באופן טבעי. אך כאשר הם חודרים אל תוך המזגן הם מוצאים שם את הסביבה המושלמת לצורך התפתחותם לפטריות עובש והפצתם לכל עבר באמצעות אוויר המזגן. בתוך המזגן ישנה סביבה לחה וחשוכה, ובתוספת של חומר אורגני המגיע מהאבק הנשאב למזגן זוהי הסביבה האידאלית לעובשים וגם בקטריות המצטרפות אליהם. אם יש עובש במזגן יש להניח שהמזגן מלוכלך וזה גורם גם לבעיות נוספות כמו מאמץ יתר של המזגן. במצבים אלו מתרחשות גם סתימות הגורמות לנזילות מים והעובש עלול להתפשט אל הקירות.

ניקוי מזגן מעובש מתבצע באמצעות חומרי ניקוי וחיטוי. ניתן לעשות זאת באמצעות תכשירים ייעודיים לניקוי מזגנים וניתן לעשות זאת באמצעים ביתיים כמו חומץ. ניקוי עובש במזגן כולל 3 שלבים:

  1. ניקוי היחידה החיצונית של המזגן.
  2. ניקוי המסנן של המזגן.
  3. ניקוי החלקים הפנימיים של המזגן.

אלו הן פעולות שיש לעשות באופן תקופתי, אין לחכות למצבים קיצוניים בהם אתם רואים את העובש או מרגישים בריח רע. ניקוי הפילטר הוא פעולה פשוטה ומהירה ואין סיבה שלא תוכלו לבצע אותה לבד. אך ניקוי מזגן מעובש דורש גם את הסרת מכסה המזגן וניקוי החללים הפנימיים, דבר שיכול לגזול זמן ולהיות בעייתי למי שאינו מיומן בכך.

ניקוי מזגן מעובש מחיר

ניתן לבצע את ניקוי המזגן באמצעות טכנאי שירות המעניקים לכם ניקוי יסודי של המזגן. כך תוכלו להיות בטוחים שתתבצע עבודה יסודית מבלי לגרום נזק למזגן. זהו הפתרון המומלץ גם עבורכם וגם עבור המזגן שיזכה להאריך חיים בזכות פעולות התחזוקה.

מחיר ניקיון מזגן מעובש תלוי במורכבות העבודה. ברוב הבתים ניתן למצוא מזגן עילי אותו ניתן לנקות בקלות. ניקוי יסודי של המזגן דורש כשעתיים עבודה ועולה כ 400-500 שקלים. אך כאשר מדובר במזגן מיני מרכזי, ניקוי מזגן מעובש מחיר מתחיל בטווח של 600-700 שקלים. ישנם מקרים בהם ישנו קושי לגשת לחלקי המזגן הפנימיים, למשל כאשר הם נמצאים מאחורי קירות גבס; במקרים אלו ישנן עלויות נוספות.

אין מדובר בהוצאה גדולה וחשוב תמיד להסתכל על התמונה הגדולה. ניקוי מזגן מעובש מחיר הוא לא רק העלות של ביצוע העבודה, אלא גם הערך המופק מהארכת חיי המזגן, שיפור היעילות האנרגטית והמניעה של מחלות מסוכנות.

למעלה
ווצאפ התקשרו